Gasovn DCG, Vanilla hvid
1190 kr.
På samme måde som med vores andre gasovne, så varmer gasovnen DCG hurtigt det rum op, hvor man vælger at placere den. Tre forskellige effektindstillinger gør det nemmere, og takket være dem kan man nemt skrue gasovnen ned på spareblus, når man har opnået den ønskede temperatur.
Ikke på lager
Beskrivelse
På samme måde som med vores andre gasovne, så varmer gasovnen DCG hurtigt det rum op, hvor man vælger at placere den. Tre forskellige effektindstillinger gør det nemmere, og takket være dem kan man nemt skrue gasovnen ned på spareblus, når man har opnået den ønskede temperatur.
Fordele
- Hurtig opvarmning
- Høj effekt
- Transportabel på hjul
- Ren og lugtfri forbrænding
Yderligere information
| Effekt gas | 1,5 kW – 4,2 kW |
|---|---|
| Gastryk | 30 mbar |
| Gasforbrug | 110/200/305 g/t |
| Tændingssystem | Automatisk piezotænding |
| Ventilator | Nej |
| Iltsikring | Ja |
| Mål (B x H x D) | 42,5 x 73 x 36 (cm) |
| Vægt | 11 kg |
| Farve | Vanilla hvid |
| Anbefalet gasflaske | P11, PC10 |
Du kunne også være interesseret i…
-
- Ikke på lagerIkke på lagerTilbud!
Gasovn Qlima Redflame – Termostat
- Den oprindelige pris var: 3270 kr..2240 kr.Den aktuelle pris er: 2240 kr..





