Pakkepris Gaskomfur Primus Kinjia Komfur
Den oprindelige pris var: 1688 kr..1387 kr.Den aktuelle pris er: 1387 kr..
Vi har lavet et pakketilbud sammen med alt hvad du skal bruge for at komme i gang med madlavningen. Du får alt leveret direkte til nærmeste forhandler, inklusive to fulde gasflasker.
Beskrivelse
Den robuste konstruktion tillader brug af tungere og større gryder og pander til madlavning for hele familien eller vennegruppen. Brænderne har hver en kontrol til nem finjustering af den respektive flamme. Med en effekt på 3000W koges en liter vand på cirka fire minutter. Opvaskestøtte og drypbakke kan nemt fjernes fra køkkenet for nem og bekvem rengøring. Når madlavningen er færdig, foldes Kinjia simpelthen sammen og låses med håndtaget – let at bære og kompakt til opbevaring.
Egenskaber
- Let og kompakt konstruktion
- Dobbeltbrændere til madlavning med to gryder på samme tid ved forskellige temperaturer
- Egetræshåndtag for behageligt greb, der låser køkkenet for nem transport
- Regulatoren holdes sikkert på plads under transport
- Beholderstøtte i rustfrit stål og aluminiumsdrypbakke kan nemt fjernes for rengøring
- Udviklet i Sverige, fremstillet i Europa
Til udendørs brug
Bemærk venligst, at gaskomfuret Primus Kinjia Stove ikke bør bruges indendørs. Det skyldes, at gaskomfuret mangler en tændsikring. Ønsker du et gaskomfur til indendørs brug, anbefaler vi vores Parker gaskomfurer.
Yderligere information
Gaskomfur Primus Kinjia Stove
| Effekt gas | 3000 W |
|---|---|
| Gastryk | Flasketryk |
| Antal brændere | 2 stk. |
| Farve | Sort |
| Tændingssystem | Manual |
| Bredde | |
| Højde | 78 cm |
| dybde | 29,5 cm |
| Vægt | 3,7 kg |
| Gasforbrug | 180 g/t pr. brænder |
| Anvendelsesområde |
Gasdåse Primus Winter Gas 450g Gevindventil
| Varemærke | Primus |
|---|---|
| EAN/GTIN | 7330033900125 |
| Højde | 13.7 cm |
| Diameter | 10.8 cm |
| Vægt | 645 g |
| Tung LPG | 450 g |
| Gasblanding | 20% propan 80% isobutan. |
| Forbindelse | 7/16" |
Du kunne også være interesseret i…
-
- Tilbud!
Pakkepris Gaskomfur Primus Tupike Komfur
- Den oprindelige pris var: 2188 kr..1627.20 kr.Den aktuelle pris er: 1627.20 kr..
-
- Ikke på lagerIkke på lagerTilbud!
Gaskomfur Primus Kinjia Stove
- Den oprindelige pris var: 1490 kr..1189 kr.Den aktuelle pris er: 1189 kr..












