Terrassevarmer Sahara Focus 13kW Teal
2479 kr.
Ingen ønsker at lave bål til kragerne, derfor har de udviklet denne banebrydende terrassevarmer til udendørs brug af højeste kvalitet. Passer perfekt på terrassen eller udendørs siddepladser.
På lager
Beskrivelse
Terrassevarmer Sahara Fokus – Blågrøn er noget for dig, der ikke vil lave bål til kragerne. Vi er stolte forhandlere af denne banebrydende udendørs terrassevarmer i topkvalitet. Passer perfekt på terrassen eller udendørs siddepladser. 2 års garanti!
Unikke fordele
- Justerbar varmeledningsreflektor, leder al varme præcis derhen, hvor du vil have den
- Ekstra bred og dyb reflektor for forbedret vindbeskyttelse
- Brænderen og reflektoren er fuldstændig lavet af rustfrit stål.
- Nem at flytte takket være hjulene placeret på bunden af terrassevarmeren.
- Høj effekt på 13 kW
- 2 års garanti!
Yderligere information
| Effekt Gasol | 13 kW |
|---|---|
| LPG forbrug | 936 g/t (maks. effekt) |
| Gastryk | 30 mbar |
| Anti-tip | afbrydes gastilførslen, Hvis varmelegemet skulle vippe mere end 45 grader |
| Tændingsanlæg | Piezo tænding |
| Anvendelsesområde | |
| Materiale | Rustfrit stål |
| Højde | 220 cm |
| Diameter reflektor | 86.5 cm |
| Farve | Blågrøn |
| Anbefalet gasrør | PC10 |
| Model Terrassevarmer | Gulv model |
| Varemærke | Sahara |
Du kunne også være interesseret i…
-
- Tilbud!
Sahara Rustfrit Terrassevarmer 13 kW
- Den oprindelige pris var: 2990 kr..2590 kr.Den aktuelle pris er: 2590 kr..
-
Elegans Sort Terrassevarmer 13 kW
- 1890 kr.
-
- Tilbud!
Vulkan Sort Terrassevarmer 13,5 kW
- Den oprindelige pris var: 1490 kr..1290 kr.Den aktuelle pris er: 1290 kr..
-
- Tilbud!
Vulkan Rustfrit Terrassevarmer 13,5 kW
- Den oprindelige pris var: 1690 kr..1490 kr.Den aktuelle pris er: 1490 kr..





