Gasovn Provence, Mat sort – Termostat
Den oprindelige pris var: 5490 kr..4417 kr.Den aktuelle pris er: 4417 kr..
Provence er en kraftig gasovn, der er fremstillet af støbejern og støbt aluminium. Takket være dens elegante design har den en evne til virkelig at forskønne sine omgivelser. Designet til indendørs brug.
På lager
Beskrivelse
Provence er en kraftig gasovn, der er fremstillet af støbejern og støbt aluminium. Takket være dens elegante design har den en evne til virkelig at forskønne sine omgivelser. Designet til indendørs brug.
Fordele
- Banebrydende design
- Kræver ingen skorsten eller installation
- Udstyret med iltsikring
- Designet til indendørs brug
- Transportabel på hjul
- Hurtig opvarmning
- Batteritænding
- Udstyret med termostat
Udstyret med termostat
Termostaten gør det meget nemmere at opretholde en konstant temperatur, samtidig med at du sparer dyrt brændstof i stedet for at tilføre mere varme, end du ønsker (hvilket traditionelle gasovne uden termostat gør).
Yderligere information
| Effekt gas | 1,5 kW – 3,4 kW |
|---|---|
| Gastryk | 30 mbar |
| Gasforbrug | 108 – 235 g/t |
| Tændingssystem | Automatisk piezotænding |
| Ventilator | Nej |
| Iltsikring | Ja |
| Brændetid (laveste effekt) | Ca. 110 timer |
| Brændetid (højeste effekt) | Ca. 47 timer |
| Mål (B x H x D) | 46,5 x 80 x 51 (cm) |
| Vægt | 35 kg |
| Farve | Mat sort |
| Anbefalet gasflaske | P11 |
| Gasovn egenskaber | Termostat |
Du kunne også være interesseret i…
-
- Ikke på lagerIkke på lagerTilbud!
Gasovn Qlima Redflame – Termostat
- Den oprindelige pris var: 3270 kr..2240 kr.Den aktuelle pris er: 2240 kr..
-
- Tilbud!
Gasovn Manhattan – Termostat
- Den oprindelige pris var: 2990 kr..2577 kr.Den aktuelle pris er: 2577 kr..




















