Pakkepris Gasovn Blue Belle PRO, Rød – Termostat
Den oprindelige pris var: 3884 kr..3795 kr.Den aktuelle pris er: 3795 kr..
Vi har lavet en pakkeaftale med Gasovn Blue Belle sammen med alt hvad du skal bruge for at komme i gang, inklusive en tom gasflaske!
Bemærk venligst, at gasflasken leveres tom uden gas. Når du har modtaget din flaske, skal du fylde den op eller udskifte den.
Beskrivelse
Gasovn Blue Belle er effektiv
Gasovn Blue Belle Chic er en meget effektiv gasovn fremstillet af genanvendt materiale og udstyret med en unik termostatstyring og en effekt på op til 4,2 kW. Perfekt til såvel hurtig opvarmning som vedligeholdelsesvarme.
Fordele
- Hurtig opvarmning
- Termostat, som slukker helt for ovnen ved den ønskede temperatur
- Høj effekt
- Transportabel på hjul
- Ren og lugtfri forbrænding
- Batteritænding
Udstyret med termostat
Ovnen er udstyret med en unik termostat, som slukker helt for varmen, når den ønskede temperatur er opnået og automatisk tænder igen, når temperaturen i rummet falder. Når termostaten slukker for ovnen, er den helt slukket bortset fra vågeblusset, hvilket sikrer en optimal brændstofeffektivitet. Termostaten gør det meget nemmere at opretholde en konstant temperatur, samtidig med at du sparer dyrt brændstof i stedet for at tilføre mere varme, end du ønsker (hvilket traditionelle gasovne uden termostat gør).
Yderligere information
Gasovn Blue Belle PRO, Rød - Termostat
| Effekt gas | 4,2 kW |
|---|---|
| Gastryk | 30 mbar |
| TERMOSTAT | Med termostat |
| Gasforbrug | 0 – 305 g/t |
| Tændingssystem | Automatisk piezotænding |
| BLÆSER | Uden blæser |
| Iltsikring | Ja |
| Mål (B x H x D) | 39 cm x 77 cm x 44 cm |
| Vægt | 11 kg |
| Farve | Rød |
| EAN/GTIN | 8017476643220 |
Regulatorsæt 30 mbar Click-On 0,8m 10mm
| Gastryk | 30 mbar |
|---|---|
| diameter slange | 10 mm |
| Kapacitet | 1,5 kg/t |
Gasflaske Light 10 kg exl. gas
| Varemærke | RAGASCO |
|---|---|
| Indhold | 10 kg gas |
| Højde | 587 mm |
| Diameter | 305 mm |
| Taravægt (vægt uden indhold) | 6,7 kg |
Du kunne også være interesseret i…
-
- Ikke på lagerIkke på lager
Gasovn Qlima, Sammenklappelig
- 790 kr.
-
- Tilbud!
Gasovn Manhattan – Termostat
- Den oprindelige pris var: 2990 kr..2577 kr.Den aktuelle pris er: 2577 kr..
-
- Tilbud!
Gasovn Qlima Redflame – Termostat
- Den oprindelige pris var: 3270 kr..2240 kr.Den aktuelle pris er: 2240 kr..





