Gasovn Qlima, Sammenklappelig
790 kr.
Gasovn Qlima – til dig, som vil kunne klappe din gasovn sammen, så den bliver praktisk og nem at opbevare.
Ikke på lager
Beskrivelse
På samme måde som med vores andre gasovne, så varmer gasovnen Qlima hurtigt det rum op, hvor man vælger at placere den. Tre forskellige effektindstillinger gør det nemmere, og takket være dem kan man nemt skrue gasovnen ned på spareblus, når man har opnået den ønskede temperatur.
Sammenklappelig
Gasvarmeren kan foldes sammen, så den er praktisk og nem at opbevare, når pladsen er begrænset, og lige så nem at tage frem igen. Derfor er den fortrinlig som reserveopvarmning ved strømafbrydelse eller til opvarmning af dit strømløse sommerhus. Først foldes siderne ind og derefter bunden.
Fordele
- Hurtig opvarmning
- Høj effekt
- Sammenklappelig
- Transportabel på hjul
- Ren og lugtfri forbrænding
Yderligere information
| Effekt gas | 1,5 kW – 4,2 kW |
|---|---|
| Gastryk | 30 mbar |
| Gasforbrug | 110/200/305 g/t |
| Tændingssystem | Automatisk piezotænding |
| Ventilator | Nej |
| Iltsikring | Ja |
| Mål (B x H x D) | 42 x 73,3 x 40 (cm) |
| Vægt | 8,5 kg |
| Farve | Sort |
| Anbefalet gasflaske | P11, PC10 |
Du kunne også være interesseret i…
-
- Tilbud!
Gasovn Manhattan – Termostat
- Den oprindelige pris var: 2990 kr..2577 kr.Den aktuelle pris er: 2577 kr..
-
- Ikke på lagerIkke på lager
Gasvarmer Frosty 4,5 kW – med termostat
- 4190 kr.
-
- Tilbud!
Gasovn Provence, Mat sort – Termostat
- Den oprindelige pris var: 5490 kr..4417 kr.Den aktuelle pris er: 4417 kr..











