Pakkepris Gasovn Qlima Redflame – Termostat
Den oprindelige pris var: 4649 kr..3530 kr.Den aktuelle pris er: 3530 kr..
Vi har lavet en pakkeaftale med Gasovn Qlima Redflame sammen med alt hvad du skal bruge for at komme i gang, inklusive en tom gasflaske!
Bemærk venligst, at gasflasken leveres tom uden gas. Når du har modtaget din flaske, skal du fylde den op eller udskifte den.
Beskrivelse
Qlima er en meget stilren og elegant gasovn, der passer perfekt i det moderne hjem. Dens praktiske mål gør den nem at placere i alle omgivelser. Qlima tilbyder en behagelig varme og høj hyggefaktor.
Fordele
- Banebrydende design
- Kræver ingen skorsten eller installation
- Udstyret med iltsikring
- Designet til indendørs brug
- Transportabel på hjul
- Hurtig opvarmning
- Batteritænding
- Udstyret med termostat
- Bemærk venligst, at gasflasken leveres tom uden gas.
Udstyret med termostat
Termostaten gør det meget nemmere at opretholde en konstant temperatur, samtidig med at du sparer dyrt brændstof i stedet for at tilføre mere varme, end du ønsker (hvilket traditionelle gasovne uden termostat gør).
Yderligere information
Gasovn Qlima Redflame - Termostat
| Effekt gas | 1,5 kW – 3,4 kW |
|---|---|
| Gastryk | 30 mbar |
| Gasforbrug | 108 – 215 g/t |
| Tændingssystem | Automatisk piezotænding |
| Ventilator | Nej |
| Termostat | Med termostat |
| Iltsikring | Ja |
| Mål (B x H x D) | 44 x 72 x 42 (cm) |
| Vægt | 15 kg |
| Farve | Sort |
| Anbefalet gasflaske | P11, PC10 |
Regulatorsæt 30 mbar Click-On 0,8m 10mm
| Gastryk | 30 mbar |
|---|---|
| diameter slange | 10 mm |
| Kapacitet | 1,5 kg/t |
Gasflaske Light 10 kg exl. gas
| Varemærke | RAGASCO |
|---|---|
| Indhold | 10 kg gas |
| Højde | 587 mm |
| Diameter | 305 mm |
| Taravægt (vægt uden indhold) | 6,7 kg |
Du kunne også være interesseret i…
-
- Ikke på lagerIkke på lager
Gasovn Stilla
- 1149 kr.
-
- Tilbud!
Gasovn Provence, Mat sort – Termostat
- Den oprindelige pris var: 5490 kr..4417 kr.Den aktuelle pris er: 4417 kr..
-
Gasovn Miniflame V16
- 673 kr.
-
- Tilbud!
Gasovn Manhattan – Termostat
- Den oprindelige pris var: 2990 kr..2577 kr.Den aktuelle pris er: 2577 kr..













